Przejdź do głównej zawartości

"Stażystka" Alicja Sinicka (Przedpremierowo)

Rok 2019 zakończyłam mocnym przytupem rewelacyjną książką pod tytułem "Stażystka" Alicji Sinickiej. Jest to niebywały thriller psychologiczny. Jedna z tych książek, od których nie można się oderwać i chciałoby się przeczytać koniec, by jak najszybciej dowiedzieć się, jaki jest finał, ale powstrzymujesz się z całych sił, by tego nie zrobić.


Klaudia Neter nie miała łatwego życia. By zrealizować swoje marzenia o otwarciu siłowni i uzbierać na nią pieniądze, podejmuje dobrze płatną pracę w Oławie w firmie Marka Skalskiego. Marek i jego żona Ewa to szanowne małżeństwo. Wśród lokalnej społeczności uchodzą za ideał, budzą respekt i wzbudzają zainteresowanie. Klaudia jest zaintrygowana swoim szefem. Przystojny mężczyzna pociąga ją. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że wbrew samej sobie została wplątana w grę małżonków. Jakie tajemnice skrywają Ewa i Marek? Jakie są zamiary Skalskiego wobec stażystki? Do czego doprowadzi dążenie do perfekcji Marka? Co się stało z dwoma poprzednimi stażystkami tej firmy?
"..co teraz będzie? Czy ta bezlitosna gra dobiegnie wreszcie końca? Zadaje sobie to pytanie w myślach i od razu uśmiecham się gorzko do swojej naiwności. Przecież doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiedź brzmi "Nie!" Gra nie może się teraz skończyć. To by go zniszczyło"
Mamy całą plejadę genialnie wykreowanych postaci, są one różnorodne i z charakterem. Fabuła rewelacyjna. Z każdą kolejną kartką coraz bardziej wciągamy się w historię. Autorka buduje napięcie stopniowo, strona po stronie. Styl jest płynny, cały czas coś się dzieje, mnóstwo nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie da się nudzić przy tej książce. Zakończenie zwala z nóg. Do końca nie potrafiłam przewidzieć, jakie będzie zakończenie, a gdy już się dowiedziałam, byłam w szoku. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Narracja jest naprzemienna, z perspektywy Ewy i Klaudii, co pozwala, że możemy bliżej poznać i zrozumieć ich myśli,obawy, rozterki. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej Autorki i na pewno nie ostatnie. Jestem zachwycona jej piórem.


"Stażystka" to opowieść o namiętności, tajemnicach, grze małżonków, maskach, zbrodniach, miłości, błędach, ludzkich słabościach. Historia, która pokazuje, jak obsesja, dążenie do perfekcji może wpłynąć na życie człowieka. Pokazuje także, jak wiele jest w stanie ukryć człowiek za pomocą maski, którą zakłada na co dzień. Ta książka jest warta każdej chwili z nią spędzonej. Mroczna, fascynująca, intrygująca. Polecam! Na pewno się nie zawiedziecie.

MOJA OCENA: 10/10

                                                               Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiece


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Twoim śladem" Agnieszka Polaszek - PATRONAT MEDIALNY

Życie jest pełne niespodzianek, przeciwności, z którymi musimy się borykać i taka też jest powieść debiutantki Agnieszki Polaszek "Twoim śladem". Nieprzewidywalna, fascynująca, pełna zwrotów akcji książka, która pochłania czytelnika bez reszty.  Ewa wraz z przyjaciółmi wyjeżdża do Augustowa, gdzie poznaje Marcina. Przypadkowo wylana kawa staje się początkiem emocjonującej znajomości. To, co nagle zaczęło się między Ewą i Marcinem, nagle też się kończy, a list z wyjaśnieniami i numerem telefonu nigdy nie dociera do dziewczyny.  Czy jeszcze kiedyś będzie im dane się spotkać?  Myślałem, że to na zawsze.        A na zawsze nie ma nic. Wszystko jest tylko wypożyczone na jakiś czas.  Jest to pierwszy tom "Mazurskiej opowieści". Czytając książkę, nasunęło mi się na myśl stwierdzenie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Nie będę zdradzać, o co chodzi, byście sami mogli odkrywać karty, ale myślę, że po przeczytaniu tego tytułu zgodzicie się ze mn

"Kresowe nadzieje" Beata Agopsowicz - PATRONAT MEDIALNY

"Kresowe nadzieje" Beaty Agopsowicz to książka, przy której przyjemnie spędziłam czas. Wraz z bohaterami odwiedziłam wiele miejsc, przeżywałam chwile szczęścia i radości, ale też smutku i tragedii. Była to sentymentalna, pełna emocji i wzruszeń podróż.  Agnieszka otrzymuje od dziadka pamiętnik prababki Hanny Donigiewicz. Czyta w nim o pierwszych miłościach babki, wakacjach w Truskawcu, chwilach beztroski, szczęścia, łamiących serce i bezradności. Obie kobiety łączą nie tylko więzy krwi, ale też utrata ukochanego. Czy dzięki pamiętnikowi Agnieszka poradzi sobie ze wspomnieniami?  (...) Bolała ją też myśl, że zwątpiła w Mariusza, podczas gdy on miał takie plany... A ona podejrzewała, że poznał kogoś innego... Jak mogła? Czuła się winna. I nie mogła cofnąć czasu, by cokolwiek zmienić. W kółko rozpamiętywała ostatnią rozmowę. (,...) Tylko nie mogła już niczego zmienić, naprawić. A teraz czekało ją samotne życie... Bez Mariusza... Bez celu i sensu... Pusta wegetacja...  Akcja powi

"Moje życie przed Tobą" Anna Ziobro

Za każdym razem, gdy czytam powieści Anny Ziobro, jestem pod ogromnym wrażeniem stylu Autorki, który jest subtelny, obrazowy, niewymuszony i przyjemny w odbiorze. Sięgając po książkę "Moje życie przed Tobą" byłam pewna, że mi się spodoba, ale nie sądziłam, że aż tak mnie zaczaruje. Wprost nie byłam w stanie odłożyć lektury, póki jej nie skończyłam. Lena wyjeżdża do pracy nad morze, gdzie ma nadzieję uleczyć swoje złamane serce po rozstaniu. Splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna nqad ranem budzi się w ogrodzie Malwiny. Kobieta postanawia jej pomóc. Niestety jej wnuk Marcin nie pochlebia tego kroku. Czy chłopak przekona się do niej? Jaki bagaż dźwiga na swych barkach Marcin? Czy Lena odzyska pamięć?  "Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przyniosło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał". Przez tę k